تبلیغات

عاشقان فرهاد مجیدی - پنالتی استقلال گرفته نشد
جاوا وب
تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1392 | 09:38 ب.ظ | نویسنده : سعید 7
پنالتی استقلال گرفته نشد
قلعه‌نویی: پرامتیازترین مربی آسیا هستم اما قلم‌های آلوده ذره‌ای برای من نمی‌جوشند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:پر امتیاز ترین مربی آسیا هستم اما ذره‌ای برای من نمی‌جوشند.

خبرگزاری فارس: قلعه‌نویی: پرامتیازترین مربی آسیا هستم اما قلم‌های آلوده ذره‌ای برای من نمی‌جوشند


امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از تساوی مقابل سپاهان اظهار داشت: اول از هر چیز تسلیت می گویم ایام فاطمیه را. من 32 است در فوتبال هستم. این ناعدالتی را ندیدم. این همه موقعیت داشته باشیم اما این اول ما بودیم که گل خوردیم. حریف موقعیت داشت و ما هم داشتیم. مالکیت توپ هم 70 به 30 بود اما جزیی از فوتبال است. خدا را شکر می کنم که الان صدر جدول هستیم. می توانستیم الان دو امتیاز کمتر باشیم اما خدا کمک کرد.

وی افزود: هر توپی که می آمد و می رفت به صالح می گفتم مجید بترس الان یک توپ این طرفی می آید. در مجموع بازی خوبی بود و این بازی یک درس برای هواداران بود تا لحظه آخر تشویق کردند و دیدید چه شد اگر بازی با الهلال این طور بود همین می شد. فرهاد بازیکن خوبی است اما اگر دقیقه 70 به بعد بود به خاطر درگیری ها بهتر بود. مردم طوری رفتار کردند که بیک زاده می ترسد ارسال کند یا دربیل بزند. این همان استقلالی است که راحت بازیکنانش بازی می کردند و هر کاری دوست داشتند انجام می دادند.

قلعه نویی ادامه داد: من با این استقلال به فوتبال برگشتم و به دسته سه هم رفتم این همان استقلالی است که درونش مهندس و دکتر با فرهنگ است. تماشاگران استقلال امروز تا حدودی خیلی خوب بودند و خدا هم به خاطر تحمل درس خوبی به هوادار ما داد. خدا را شکر که هنوز هم در صدر جدول هستیم و همین یک امتیاز می تواند ما را قهرمان کند اما از ناعدالتی فوتبال ناراضی ام. این همه کارهای ترکیبی و تاکتیکی می کنیم اما توپ گل نمی شود. می توانستم امروز رحمتی را عوض کنم چون توپ روی دروازه ما نمی آمد.

قلعه نویی تصریح کرد: از مظفری زاده یک گله دارم. امیدوارم به جام جهانی برود. فیلمی که ما دیدیم نمی گویم صد در صد اما اصلا شبیه سازی نبود می توانست پنالتی برای ما بگیرد چون مدافع حریف تعادل بازیکن استقلال را بهم زد. به نظر من پنالتی بود امروز داوری خیلی خوب کار کرد اما می توانست بازیکن سپاهان را اخراج کند که نکرد اما از داوران تشکر می کنم. دو امتیاز از ما گرفته شد چون ما می توانستیم برنده باشیم. فیلمی که ما داریم نشان می دهد که صحنه دیگری که آفساید گرفت، آفساید نبود.

قلعه نویی در مورد اینکه انتظار از استقلال این است که با این فوتبال خوب گلزنی کند، گفت: این سوال را در چند بخش باید جواب بدهم. از اول بازی ها ناخودآگاه فشار زیادی روی مهاجمان ما بود. در این تاریخ 60 ساله استقلال هواداران این کار را نکردند. 30 سال آن را من یادم است که این طور نبوده است. جلسه ای در یوفا بود با معینی به آنجا رفتم. یک کمیته فنی بود که می گفت به شاخص های اصلی یک تیم باید نمره دهیم. یک اینکه میزان موقعیت و دوم نظم دفاعی طوری باشد که موقعیت روی دروازه ایجاد نشود و امروز هر کاری خواستیم کردیم و بهترین بازی استقلال بود ولی شانس یارمان نبود. نمی دانیم توپ حنیف کجا رفت. یادم است در بازی با الجزیره در لیگ قهرمانان آسیا علیزاده گل نزد و همیشه جلوی چشمم است. مقابل الهلال این طور نبودیم. اگر از اول بازی ها این نظم ها بود فشار ها برداشته می شد. مجیدی امروز تلاش کرد اما دقیقه 60 به بعد می آمد بیشتر کمک می کرد. من تعجب می کنم ما می بریم در کنفرانس 3 نفر می آیند اما وقتی می بازیم اینجا یک لشگر می آیند.

وی در خصوص اینکه استقلال 90 دقیقه سر بود ولی به نظر می رسید اشکالات فردی داشت گفت: این نظر را قبول ندارم. مقابل الهلال فیلم را دیدیم خیلی اشتباه داشتیم بگذارید من هم ریکاوری کنم و بعد در این باره نظر بدهم و فولاد هم تیم خوبی است و باید به آن بازی برسیم تا حرف بزنیم.

قلعه نویی در مورد اینکه به نظر می رسد تیم تمرکز کامل را ندارد، اظهار داشت: من قبول ندارم. اعتقاد دارم در دو گروه الکی صدر نیستیم. وقتی می بینیم که می بریم برای بازیکن است و می باریم برای ما. ما در گروه مرگ صدرنشین هستیم و در لیگ هم همین طور. اینکه نمی شود بگوییم تمرکز نداریم. نیم فصل اول اصلا خوب نبودیم اما در نیم فصل دوم به نظرم خیلی خوب بودیم و سرآمدش هم بازی امروز بود. یک تیم نتوانسته در ایران سپاهان را تحت فشار بگذارد. رحمتی یک بار هم زمین نخورد اما گردان چند بار زمین خورد. اگر همه بازی ها این طور بودیم دو هفته دیگر برایمان عادی بود و با اختلاف فاحش می بردیم. سعی می کنیم برای این بازی دکتر روانشناس بیاید و ببیند.

سرمربی استقلال در ارتباط با اینکه این بازی یک نکته منفی داشت و اینکه وقتی عباس محمد رضایی آمد نظم دفاعی خراب شد گفت::اشجاری را آوردیم کمک کند که شب عیدی تصادف کرد و همه چیز بهم خورد. صادقی را عوض کردیم تا بلای خسرو سرش نیاید. بیک زاده مصدوم شد.

وی در مورد اینکه تحت تاثیر هوادار ترکیب را می چیند، گفت:  اینها که 20 میلیون هستند اگر 200 میلیون نفر هم باشند کار خودم را می کنم. به خاطر بازی دادن مجیدی به کسی باج نمی دهم. فرزاد حاتمی شرایط بدی دارد ولی هیچ وقت بازیکنم را زیر سوال نمی برم. سیاوش و آرش برهانی هم شرایط خوبی ندارند. آدم از موجودی خود استفاده می کند. مگر با این تشویق ها من فرهاد را می گذاشتم؟ جعفری که اندازه من است روی سر حاتمی سر می زد. خدا به هر کسی که هر چه می دهد باید ظرفیت هم بدهد و حاتمی این ظرفیت را ندارد و روزهای اول خوب تمرین می کرد اما اکنون نه. مهاجمان ما اکنون شرایط آرمانی ندارند چون تمرکز ندارند از اول فصل هواداران ما داستانی را راه انداختند که به ما و خودشان ضربه زدند و سنت غلطی را گذاشتند. چند روز دیگر بخواهیم بازیکن بیاوریم و ببینند شرایط این است می گوید نمی آیم. برخی روزنامه ها از من خوششان نمی آید و می دانم قلم آنها چیست. قلم اینها ایرانی نیست اما شعارم این است یک دقیقه با عزت بهتر از 10 سال بی عزت است. برخی آدم ها قلمشان آلوده است و می سوزند. اگر مهاجمان ما آن شرایط را داشتند خوب می شد. مجیدی بازیکنی است که می تواند نیم ساعت بازی کند. به لیگ تبریک می گویم که هر دو تیم خوب کار کردند و افکارشان را خوب پیاده کردند.

وی در مورد ساموئل گفت: من یک چیزهایی در لورکوزن یاد گرفتم وقتی بازیکن مصدوم می شود در اختیار پزشک است و تا اجازه ندهد نمی گذارد به تمرین بیاید. روند تمرین ساموئل را پیگیری کردیم و گفتند دیروز تکلیفش روشن می شود. برای من سلامت بازیکن مهم است. وقتی می بینیم به خطر می افتد از لیست او را خارج کردیم و او را آماده می کنیم برای بازی های بعدی. البته با برهانی قطعا برخورد می کنیم. یکسری یادداشت ها داریم و با سعه صدر همه چیز مشخص می شود. بازیکنی که تلاش کرده مشخص است و بازیکنی که این طور اشتباه کرده باید مشکلش را ببیند. آرش بازیکن خوبی است اما قدر خودش را نمی داند و در نمودار ما جایی ندارد.

سرمربی استقلال در مورد اینکه مربی خارجی هم بود این نظر شما را داشت، گفت: متاسفانه برخی ها بیگانه ها را دوست دارند. چون امیر قلعه نویی بوده همیشه عادت داریم که بزنیمش. البته ما در بازی امروز طراوت داشتیم. یک چیزی را در تئوری هست و یک چیزی در تیم. قلم های اجنبی پرست بمانند اما ما همیشه در نیمه مربیان با تغییرات خوب بودیم. من همیشه دوست دارم از دقیقه یک با وجود اینکه کارهای دفاعی حواسش باشد حمله کند. هرکاری کنیم نوشته می شود. سه تیم در آسیا هستند و من مربی آن بودم حالا شاید یک خارجی جای من بود ببینید چی کار می کردند. پر امتیازترین مربی آسیا هستم اما یک ذره برای من نمی جوشند اما اگر مربی خارجی بود چه؟ دانش مربیان ما بالاست. کلاس روته مولر می گفت ایرانی ها در آسیا سطح بالایی دارند و آنها ایرانی ها را قبول داشتند اما بعضی قبول ندارند. آنها دوست داشتند عزت داشته باشیم. یکسری برنامه های تلویزیونی هم این طور است. اگر امکاناتی که در خلیج فارس بود می گفتم دانش مربی ما چقدر بود.

وی ادامه داد: به غیر از آزادی بدترین زمین ها را داریم اما ببینید با مربی ایرانی چه فوتبال زیبایی نمایش داده می شود. برخی ایرانی ها را در فوتبال قبول ندارند و برخی ها این مدلی هستند. خارجی ها را دوست دارند. البته عصر عصر ارتباطات است اگر با پزشک متخصص دوماه ارتباط نداشته باشی همه چیز عوض می شود. گفته اند که امیر گفته دو رگه ها بد هستند اما اولین نفر من و با ناظمی با دژاگه حرف زدیم پدرش گفت چون زندی تجربه تلخی دارد اجازه دهیم فکر کنیم. هر کسی پرچم ایران را به عنوان فرزند ایران زمین بالا برد دستش را باید ماچ کرد اما چون من از جنس قلمشان نیستم می زنند. حالا اگر مربی چشم آبی کار من، جلالی و فرکی را می کرد می دیدید چه می کردند. ایرانی را باور کنید و دانشمندان هسته ای داریم که بسیار مخلص هستند و 23 سال دارند. مخلصانه خدمت می کردند و جدیدا می بینید که چه کارهایی را بهره برداری کردند. در بحث کشاورزی و مسائل دیگر اما خیلی ها قلمشان برای چشم آبی هاست. ما بازی سختی در اهواز داریم وامیدواریم زمین آنجا خوب باشد. خاطرات خوبی در اهواز دارم و امیدوارم ادامه دار باشد.

سرمربی استقلال در مورد اینکه نیمه اول آبی پوشان خوب بودند اما بی دقت بودند ولی در نیمه دوم تعویض مجیدی باعث شد تیم احساسی بازی کند، گفت: وقتی بیک زاده مصدوم شد تشخیص دادیم محمدرضایی را دفاع چپ بگذاریم چون کسی نبود. رضایی در گل هم مموثر بود. بلافاصله گل دوم را نخوریم تغییر تاکتیک دادیم و سیاوش را عقب آوردیم و عباس را جلو بردیم و برخلاف بازی گل خوردیم. از زمین استفاده کردیم و آنها گل به خودی زدند اما روی فشار ما بود. یک بازی احساسی بود اما به نفع ما شد.


امتیاز دهید:
امتیاز دهید:


  • ارز
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات