تبلیغات

عاشقان فرهاد مجیدی - امیدوارم داستان مار و پله در استقلال تکرار نشود
جاوا وب
تاریخ : دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 | 04:55 ب.ظ | نویسنده : سعید 7
قلعه‌نویی در نشست خبری:
امیدوارم داستان مار و پله در استقلال تکرار نشود/ سوآرز هم آبشار زد اما انگی به او نچسباندند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارم امسال داستان مار و پله در استقلال تکرار نشود.

خبرگزاری فارس: امیدوارم داستان مار و پله در استقلال تکرار نشود/ سوآرز هم آبشار زد اما انگی به او نچسباندند


امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با الریان قطر اظهار داشت: تقریبا این بازی یک بازی فینال‌گونه است و به امید خدا که این بازی را ببریم. در صورت پیروزی 90 درصد به مرحله بعدی صعود می‌کنیم. الریان هم تیم خوب و چند ملیتی است. آنها در حرکت رو به جلو خوب هستند و یک سری ضعف‌ها دارند. به هر حال برای ما بازی سختی است.

وی افزود: ما باید کاری کنیم که خط هافبک الریان کنترل شود. شماره 10 این تیم جزو بهترین‌هاست. در خط حمله هم بازیکنان خوبی دارند. ما نباید بگذاریم بازی در اختیار آنها باشد. بازی سختی است اما استقلال پس از ماه‌ها توانسته چند روزی استراحت کند و برای این بازی آمادگی روحی و روانی خوبی داریم.

قلعه‌نویی تاکید کرد: بچه‌های ما واقعا خسته شده بودند. بازی‌های تیم ما فرسایشی شده بود اما حاشا به غیرت بازیکنان که تمام تلاش خود را کردند. این کار مثل کشاورزی می‌ماند که در نیمه اردیبهشت باید آنچه که آبیاری کرده و کاشته بودیم برداشت کنیم. وقتی نهالی می‌خواهد خوب به بار آید باید به موقع آبیاری شود. به لطف خدا و اهل بیت تمام تلاش خود و تمرکزمان را روی بازی‌های آخر گذاشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که امسال تیم‌های صعود کننده به مرحله یک هشت نهایی باید به صورت رفت و برگشت مقابل هم بازی کنند، گفت: البته این اولین بار نیست دو سال است که چنین شرایطی حاکم است. ما ابتدا سعی می‌کنیم به مرحله بعد صعود کنیم و سپس روی سرگروهی تمرکز کنیم.

قلعه‌نویی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که گفت اگر استقلال به مرحله بعدی صعود کند، باید در شهریور مرحله بعدی خود را برگزار کند و آیا او با استقلال تمدید می‌کند، اظهار داشت: بگذارید تمرکزمان روی چند بازی باقیمانده باشد. افتخارم این است که در استقلال کار کرده‌ام و با این تیم فراز و نشیب‌های زیادی داشتیم. من بعد از 11 ماه که به فوتبال بازگشتم استقلال در دسته سه بود. با این تیم قهرمانی آسیا را دیده‌ام. سیزدهمی این تیم را هم دیده‌ام و در کل خاطرات خوشی با استقلال دارم. هر مربی‌ای آرزویش این است که سرمربی استقلال باشد امادر شرایط فعلی همه فکر وذکر من و بازیکنان این است که در بازی‌های باقیمانده موفق شویم. اصلا شاید من را نخواستند. خیلی جاها سر نخواستنم دعواست.

وی تاکید کرد: باید دید که داستان مار و پله تکرار می‌شود یا نه البته امیدوارم در استقلال این اتفاق نیفتد.

سرمربی آبی پوشان در جواب به سؤال خبرنگار قطری که پرسید شما در تهران سه امتیاز گرفته‌اید اما در خارج از خانه 4 امتیاز کسب کرده‌اید، گفت: خیلی ممنون از سؤالتان. من هم این موضوع را قبول دارم. گاهی اوقات در ایران فشارهایی وارد می‌شود و هر موقع حرکت رو به جلو داریم سنگ‌هایی انداخته می‌شود. در واقع این جا برعکس همه جای دنیا است. البته من امیدوارم فردا با یک بازی خوب و دست پر میدان را ترک کنیم.

قلعه‌نویی درباره آمار استقلال در بازی با الهلال عنوان کرد: در بازی با الهلال ما عملکرد خوبی داشتیم و اتفاقا فیلم این بازی به دستمان رسیده و آن را آنالیز کرده‌ایم. باید این را بگویم در بازی با الهلال چند بحث وجود داشت. اول اینکه بچه‌ها خسته شدند و دوم اینکه مقداری غرور بچه‌ها را گرفته بود. اتفاقا در بازی با الهلال به جز چند دقیقه آخر هواداران تیم استقلال را حمایت کردند. البته باید این را بگویم که این را قبول دارم که بازیکنان استقلال سر یک سری مسائل که از بیرون به تیم ما تزریق شد، تحت تاثیر قرار گرفتم البته من قلعه‌نویی بابت این مسائل آلوده شدم.

وی افزود: ایرانی فردا نشان می‌دهد که با غیرت ایرانی این مسائل حل می‌شود و از طرفداران هم می‌خواهم که فرهنگ ایرانی خود را نشان دهند چون ما میهمان نوازان خوبی هستیم و ثابت کنیم فرهنگ 9 هزار ساله داریم و فقط انرژی خود را برای تشویق استقلال بگذارند و خواهش می‌کنم به حریف هم احترام بگذارند. شعار فوتبال بازی جوانمردانه است همه جای دنیا همین طور است.

قلعه‌نویی تاکید کرد: بایرن مونیخ در عرض 2 دقیقه جام لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد اما بعد از بازی، بازیکنان منچستر و بایرن روی هم را بوسیدند. این قشنگی فوتبال است. ما باید به این مسائل بپردازیم اما در ایران بازی که تمام می‌شود تازه حاشیه‌ها شروع می‌شود.

سرمربی استقلال ادامه داد: افکار ناپاک قلم ناپاکی هم می‌آورد. شما بازی دیروز چلسی و لیورپول را به یاد بیاورید. سوآرز که از گران‌ترین فورواردهای لیگ برتر است، بلند شد و به جای ضربه با سر آبشار زد اما مشابه این حرکت در ایران رخ داد و هزار انگ به بازیکن چسباندند. اما به سوآرز کسی از این انگ‌ها نچسباند. علی علیزاده در دقیقه 87 بازی با پرسپولیس با دست توپ را به دروازه فرستاد اما من یک کلام حرف نزدم. یک سالی مقابل استقلال اهواز جام رااز دست دادیم که در همان سال کریم بوستانی سرمربی استقلال اهواز بود. اگر من این بازی را می‌بردم و کریم بوستانی را همراه خود به تیم ملی می‌آوردم هزار و یک حرف وحدیث درست می‌کردند متاسفانه در ایران قشنگی‌های فوتبال را نمی‌بینند.

قلعه‌نویی در خصوص اینکه استقلال اینک شانس اول قهرمانی است، گفت: خوشبختانه عصر ارتباطات است و بازیکنان هم ارتباطات خوبی دارند و حافظه‌شان کار می‌کند. یک سال ذوب‌آهن خود را برای جشن قهرمانی آماده کرده بود و برنامه‌ریزی‌ها هم دراین رابطه شد و یا در آلمان یک سال لورکوزن خود را برای قهرمانی آماده کرده بود اما به یک تیم ضعیف باخت و آن سال بایرن مونیخ قهرمان شد.هر وقت جام را به دست گرفتیم تازه مشخص است که قهرمان می‌شویم. ما باید تلاش کنیم بازی‌هایمان را ببریم. استقلاب بازیکنان باتجربه‌ای دارد و خودشان شرایط را درک می‌کنند.

وی بار دیگر درباره بازی با الریان گفت: هر بازی شرایط خاص خود را دارد. این بازی می‌تواند فینال باشد. حداقل بالای 10 بار بازی‌های الریان مقابل تیم‌های العین و الجیش را دیده‌ایم. ما نباید بگذاریم شماره 10 این تیم مهاجمانشان را تغذیه کنند.

وی در خصوص اینکه نظم دفاعی استقلال در آسیا مناسب نیست، گفت: من اعتقاد دارم که شانس هم در این زمینه دخیل است. در بازی با الهلال که معتقدم پنالتی گرفته شده، درست نبود و گل دوم هم حنیف یار مقابلش را نزد.اتفاقا ما در لیگ قهرمانان آسیا در خط دفاع نظم دفاعی بهتری داشتیم اما همانطور که گفتم شانس هم دخیل است وامیدوارم فردا بدشانسی دست از سر ما بردارند.

سرمربی استقلال در مورد وضعیت مصدومان و محرومان این تیم و همچنین آخرین وضعیت رحمتی گفت: سیاوش اکبرپور و امیرحسین صادقی محروم هستند اما سایرین مشکلی ندارند. رحمتی هم دیروز با ما تمرین کرد و مثل شیر و عقاب فردا درون دروازه قرار می‌گیرد.


امتیاز دهید:
امتیاز دهید:


  • ارز
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات