تبلیغات

عاشقان فرهاد مجیدی - قلعه‌نویی: به روح مادرم به تیم ملی فکر نمی‌کنم
جاوا وب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت 1392 | 06:33 ب.ظ | نویسنده : سعید 7
قلعه‌نویی پس از تمرین:
به روح مادرم به تیم ملی فکر نمی‌کنم/ هیئت مدیره باید نگاه خود را عوض کند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به روح مادرم به حضور در تیم ملی فکر نمی‌کنم.

خبرگزاری فارس: به روح مادرم به تیم ملی فکر نمی‌کنم/ هیئت مدیره باید نگاه خود را عوض کند


امیر قلعه‌نویی در پایان تمرین امروز استقلال در مورد شرایط استقلال گفت: شرایط تیممان بد نیست برای دیدار مقابل العین امارات دو تفکر داریم اول اینکه می‌خواهیم به برخی از بازیکنانمان استراحت بدهیم تا برای دیدار مقابل فولاد آماده‌تر شوند و افرادی که کمتر فرصت حضور در میدان را پیدا کرده‌اند بتوانیم از توانایی آنها در این مسابقه استفاده کنیم. در مورد این مسئله در جلسه آخر فنی تیم‌مان که در امارات برگزار خواهد شد تصمیم خواهیم گرفت.

وی تأکید کرد: سرگروهی در این گروه برایمان بسیار مهم است و صد در صد برای پیروزی به میدان می‌رویم. در تیم ما بازیکنان بزرگی داریم که آنها خیلی به ما کمک کردند اما شاید کمتر فرصت بازی پیدا کرده باشند. برای تقسیم نیرو در این دیدار شاید از آنها استفاده کنیم. از حذف سپاهان و تراکتورسازی بسیار ناراحت شدم آنها تیم بزرگی هستند و این اتفاقات در هر جای دنیا می‌افتد.

سرمربی استقلال افزود: شما می‌دانید که براگا قهرمان جام باشگاه‌های جهان شده است و قبل از اسکولاری کاندید هدایت تیم ملی برزیل بود اما او زمانی که در الجزیره حضور داشت نتوانست حتی از گروه خودش بالا بیاید و در دو مسابقه رفت و برگشت 9 گل از ما دریافت کرد. اکنون اعلام می‌کنم کرانچار مربی بسیار خوبی است اما برخی از افکار و قلم‌های ناپاک مسائل را تحریک می‌کنند. اگر به جای ایران‌نژاد ، حاج صفی در دیدار مقابل استقلال گل به خودی می‌زد چه مطالب ناپاکی را منتشر می‌کردند. در بزرگترین مسابقات دنیا پس از پایان بازی بازیکنان با یکدیگر روبوسی می‌کنند و پیراهن‌هایشان را به یکدیگر هدیه می‌دهند اما در ایران پس از پایان بازی تازه صحبت‌ها شروع می‌شود. آنها از فوتبال لذت می‌برند اما ما به مسائل دیگر می‌پردازیم. متأسفانه 7- 8 سالی است که برخی برنامه‌ها و قلم‌ها فوتبال ما را به این سمت برده است.

قلعه‌نویی در مورد اینکه در صورت صعود استقلال دوست دارد با کدام تیم‌ها در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روبرو شود، عنوان کرد: در گروه مقابل ما هر 4 تیم شانس صعود دارند اما برای ما بازی کردن با تیم اماراتی و قطری بهتر است. بازی‌های حریفانمان را پیگیری می‌کنیم و آنها را به قطع مورد آنالیز قرار می‌دهیم. متأسفانه یکی از ایرادهای لیگ قهرمانان آسیا عدم مطابقت این بازی‌ها با تقویم کشورهای غرب آسیا است البته گفته می‌شود از سال 2013 قرار است این تقویم درست شود.

وی تأکید کرد: استقلال شرایط بسیار خوبی دارد و امیدوارم هر کسی که به این تیم می‌آید بتواند سال بعد در آسیا به موفقیت برسد چرا که تیم استقلال پتانسیل این اتفاق را دارد. موفقیت در آسیا فقط در زمین فوتبال اتفاق نمی‌افتد بلکه باید برنامه‌ریزی و ساختار خوبی نیز داشته باشیم. در باشگاه الریان قیمت دو بازیکن به اندازه کل بودجه فصل ما است. ما از نظر نیروی انسانی خوب هستیم اما از لحاظ برنامه‌ریزی و ساختار مشکل داریم.

قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا سال بعد در استقلال می‌ماند عنوان کرد: بحث من این است که سال به سال توقعات بیشتر می‌شود، اگر خواسته مردم به حق است باید به نظر آنها احترام بگذاریم با این روش تزریق پول که کاسه گدایی به دستمان می‌گیریم و به دنبال پول هستیم به هیچ جایی نمی‌رسیم، جا دارد از علی انصاری تشکر کنم که اگر او پول به تیم ما تزریق نمی‌کرد معلوم نمی‌شد که الان چه شرایطی داریم. بعد از 30 سال و خورده‌ای هنوز فکری در مورد پرسپولیس و استقلال نکرده‌ام.  از روزمرگی به ساعت‌مرگی رسیده‌ایم. چه مشکلی دارد اگر ردیف بودجه‌ای برای استقلال و پرسپولیس در نظر بگیرند تا به موقع به باشگاه‌ها پول تزریق کنند. با این روند هر سال بر بدهی‌های دو باشگاه افزوده می‌شود.

وی افزود: اگر میزان رأی مردم است باید به خواسته مردم که این دو تیم را دوست دارند توجه شود. چه ایرادی دارد پرسپولیس و استقلال به باشگاه تبدیل شوند نباید نگاهمان فرصتی باشد یک زمان یک مدیر با رابطه و قدرت مناسب سیاسی پول خوبی را به این تیم‌ها تزریق می‌کند اما پس از آنکه می‌رود باز هم همان مشکلات قبلی نمایان می‌شود. ما در نیم فصل مجبور شدیم تیم‌سازی کنیم. اگر جانواریو و توزی را از دست نمی‌دادیم اکنون چقدر شرایط برایمان بهتر بود بالاخره یک نفر باید این صحبت‌ها را بیان کند.

سرمربی استقلال خاطر نشان کرد: روزی که به استقلال آمدم از بزرگترین قرارداد تاریخ فوتبال گذشتم با استقلال قرارداد دو ساله بستم و فکرم این بود که به مقام قهرمانی آسیا برسم. این تیم پتانسیل این اتفاق را دارد چرا که هم نفرات ما و هم هواداران ما بسیار خوب هستند اما وقتی این رفتارها و نگاه‌ها را می‌بینیم دلزده می‌شویم. برای پول باید دست به دامن این و آن شویم و وقتی فکر می‌کنم اگر انصاری به تیممان پول نمی‌داد واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتاد البته عباسی هم مشکلات خاص خودش را دارد، بودجه دچار مشکل شده و در حالی که باید بودجه  یک ساله بدهند می‌بینیم که بودجه 3 ماهه تصویب شده است، باید نگاه‌ها زیرساختی باشد.

قلعه‌نویی یادآور شد: در زمان انتخابات از خیلی از مسائل چشم‌پوشی می‌کنم اما وقتی همه‌چیز به اتمام می‌رسد با همان مسائلی که قبلا مهم نبود برخورد جدی می‌کنم. باید ارتباط با مردم خوب باشد و خواسته جوانان را در نظر بگیریم.

سرمربی استقلال تأکید کرد: در قانون آمده  3 چیز باید مجانی باشد اول آموزش و پرورش، دوم ورزش و سوم بحث درمان. سؤال من این است کدام یک از اینها مجانی است. در روز 20- 30 نامه به ما می‌دهند و درخواست کمک می‌کنند تا آنجایی که در توانمان باشد اقدام می‌کنیم اما در بقیه موارد تنها لطمه روحی می‌بینیم، مملکتمان با این همه قوی است و ثروت دارد چرا باید چنین شرایطی وجود داشته باشد وقتی از طریق پرسپولیس و استقلال می‌توانیم مردم را خوشحال کنیم چرا چنین برنامه‌ریزی را انجام نمی‌دهیم. اگر صد تا مثل قلعه‌نویی هم به استقلال بیایند آنها کار خودشان را می‌کنند و برایشان مهم نیست. باید به مسائل نگاه ورزشی داشته باشیم.

قلعه‌نویی در مورد اینکه اعضای هیئت مدیره درخواست کرده‌اند که او سال بعد هم بماند گفت: آنها نسبت به من محبت دارند اما باید نگاهشان را عوض کنند. آنها باید بدانند در جایگاه بزرگی قرار گرفته‌اند. استقلال 30 میلیون هوادار دارد و وقتی به پیروزی می‌رسد آرامش به جوانان تزریق می‌شود بر تنش‌ها در سطح جامعه کاسته می‌شود.

سرمربی استقلال در مورد حواشی که مبنی بر حضور او در تیم ملی مطرح شده است، گفت: به روح مادرم به تنها چیزی که فکر نمی‌کنم تیم ملی است، با این اعتقاد به  استقلال آمده‌ام که تیم را بالا ببریم، کسانی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند دشمن تیم ملی و امیر قلعه‌نویی هستند، هر کسی که هدایت تیم ملی را برعهده دارد باید از او به خاطر ایران حمایت کنیم. این صحبت‌ها را قلم‌های ناپاک به وجود می‌آورند، من اگر همان زمان هم می‌خواستم با صحبت با صفایی فراهانی می‌توانستم در تیم ملی بمانم.

وی در مورد صحبت‌های کی‌روش در رابطه با استقلال اظهار کرد: این صحبت‌ها را نشنیده‌ام و نمی‌توانم چیزی بگویم. هدف همه ما حضور تیم ملی در جام جهانی است اما در این راه باید برنامه‌ریزی و راهکار منطقی داشته باشیم. نباید فراموش کنیم استقلال هم نماینده فوتبال ایران است و در آسیا به نوعی یک تیم ملی است. ما می‌خواهیم از آرمان کیان‌ زمین دفاع کنیم و همه نگاه ملی داریم. اگر نیاز باشد جلسه می‌گذاریم و در این ارتباط به جمع‌بندی می‌رسیم.


امتیاز دهید:
امتیاز دهید:


  • ارز
  • اس ام اس عاشقانه
  • ضایعات